Początek zapisów na Bieg po Puszczy!

–> Zapisy na tegoroczny Bieg po Puszczy są możliwe na stronie www.chronotex.pl <–

Od dziś możecie zapisywać się do udziału w tegorocznym Biegu po Puszczy! 

Zapisy wystartowały dziś, a Wy wystartujecie 30 maja – o ile plantów nie pokrzyżuje nam koronawirus. Wówczas zawody będą przeniesione na 8 sierpnia. 

Poniekąd koronawirus już pokrzyżował nam plany, ponieważ musimy przełożyć maraton na przyszłość. Jest to spowodowane trudniejszymi niż zwykle procedurami technicznymi przed zawodami, a także trudniejszymi rozmowami ze sponsorami. Musimy się z tym pogodzić i przepraszamy wszystkich, którzy czekali na maraton: musicie poczekać jeszcze chwilę. A póki co wystartować w półmaratonie! A jeśli bardzo Wam zależy, możecie przebiec go dwa razy, albo dwukrotnie szybciej 😉

Bieg po puszczy 2021 to Półmaraton, Leśna Dziesiątka i Wyścig 21 km 

Wracamy do tradycyjnej formuły. Zapraszamy Was do wspólnej rywalizacji na dobrze znanych trasach po Puszczy Niepołomickiej. 

O 10.00 na trasę wyruszą kolarze. Ich rywalizacja potrwa maksymalnie półtorej godziny: tyle wynosi limit czasu na pokonanie dystansu 21 km. 

W samo południe wystartują biegacze rywalizujący na obu dystansach. Limit czasu w zawodach biegowych to trzy godziny.

Szybsza dekoracja

W porównaniu z poprzednimi edycjami chcemy szybciej przeprowadzić dekorację. Nie będziemy czekać na koniec zawodów biegowych, a wręczać puchary będziemy możliwie na bieżąco. Gdy zapełnią nam się podia w poszczególnych kategoriach zaprosimy zwycięzców „na pudło”. 

Medale dla każdego

Zarówno startujący w zawodach biegowych, jak i rowerowych otrzymają medale pamiątkowe. Warunkiem jest pokonanie dystansu i – najlepiej – zapisanie się na zawody on-line. Oczywiście zamówimy medali nieco więcej z myślą o osobach zapisujących się w dniu zawodów, ale ich ilość będzie ograniczona. Dlatego dla pewności (i aby oszczędzić pieniądze) zapisujcie się wcześniej!

Zapisy i opłaty startowe

Tegoroczne wsparcie sponsorów jest skromniejsze niż w latach ubiegłych. Mimo tego chcemy utrzymać opłaty startowe na rozsądnym poziomie. Najwięcej oszczędzicie rejestrując się on-line, do czego gorąco zachęcamy! Więcej informacji o opłatach startowych znajduje się tutaj.