12
Sty

Bieg po Puszczy wraca w 2021 roku!

Bieg po Puszczy powraca! Po roku przerwy przygotowujemy dla Was wyjątkowe zawody.

Czeka Was prawdziwe święto sportu podczas którego zmierzycie się z jednym z trzech dystansów: Maratonem, Półmaratonem oraz Leśną Dziesiątką. A oprócz tego wyścig rowerowy na gravelowym dystansie 42 km.

Bieg po Puszczy: termin

Wciąż pracujemy nad terminem. Dużo zależy od największej niewiadomej: skali obowiązujących obostrzeń. Chcemy zachować tradycyjny termin na początku maja, ale może się okazać, że przeniesiemy zawody na czerwiec.

Trasy zawodów

Start i meta zawodów nadal w tym samym miejscu: Polana Sitowiec w Puszczy Niepołomickiej. Znaczna większość trasy jest Wam dobrze znana z wcześniejszych edycji. Jednak nie obejdzie się bez niewielkich zmian. W szczególności dotkną one dystansu maratońskiego, ponieważ chcemy, aby było to realne 42 195 metrów. Bez kompromisów i bez pętli.

Bezpieczeństwo

Tu również tradycyjnie nie idziemy na kompromis. Aby zapewnić dostęp służb medycznych do trasy zawodów prowadzi ona – poza krótkim fragmentem – szerokimi trasami przejezdnymi dla karetki pogotowia.

Opłaty startowe

Nie znamy wysokości opłat startowych. Zawsze staramy się, aby były rozsądne. Dużo tu zależy od hojności sponsorów i miasta. Pozostaje nam mieć nadzieję, że mimo pandemii nadal wspierać będą nasze zawody.

 

 

Leave a Reply