Drogie Biegaczki, Mili Biegacze, Szanowne Kolarki i Waszmościowie Kolarze,

Jak się można było spodziewać, w obecnych okolicznościach Bieg po Puszczy musi zostać przeniesiony na inny termin.

Plan był taki, aby 17 maja spotkać się na Polanie Sitowiec i rywalizować w Puszczy Niepołomickiej na dystansie półmaratonu i leśnej dziesiątki. Spędzić czas w miłej atmosferze, pobiegać, pojeździć na rowerze i w dobrych nastrojach wrócić do domów. I wciąż wierzymy, że plan się powiedzie, tylko w innym terminie.

Zawsze powtarzamy, że dobra zabawa i miła atmosfera są dla nas istotne, ale sprawą kluczową jest Wasze bezpieczeństwo. W tym to wynikające z obecności wielu ludzi w jednym miejscu. A w obecnej sytuacji, nie jesteśmy Wam w stanie tego zagwarantować. Dodatkowo w życie wchodzą nowe obostrzenia dotyczące poruszania się i przebywania na wolnym powietrzu, czyli w przypadku małopolski – na polu.

Dodatkowym argumentem jest przygotowanie do zawodów – zarówno od strony organizatorów, jak i Waszej. Obecnie załatwianie formalności jest mocno utrudnione. Policja, opiniująca projekt organizacji ruchu, ma inne sprawy na głowie. A ograniczenia w przemieszczaniu się powodują, że nie wszyscy mogą zdążyć z przygotowaniem fizycznym do zawodów.

Dlatego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu zawodów na 2 sierpnia 2020 roku i zorganizować je wspólnie z Maratonem po Puszczy. Będzie to wielkie święto biegaczy i kolarzy. Święto, na które zasłużyliście i na które będziemy czekać z niecierpliwością.

Póki co dbajcie o siebie. Jeśli ćwiczycie, to starajcie się to robić w domu, a jeśli tak się nie da – to ćwiczcie indywidualnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nie damy się.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.