Za nami pierwszy Maraton po Puszczy Niepołomickiej oraz towarzysząca mu Siódemka po Puszczy. Dwa nowe biegi, w których na starcie stanęło łącznie 195 osób.  

Wyniki zawodów w osobhym poście. 

Start i meta zlokalizowane były na Drodze Królewskiej, obok Polany Sitowiec – miejsca dobrze znanego biegaczom. Niemal połowa dystansu maratońskiego pokrywała się z majowym półmaratonem, ale druga jego część została poprowadzona zupełnie nowymi ścieżkami.  

Trasy biegu po puszczy nie można porównać chyba z niczym. To wyjątkowe zawody, a rywalizacja w sercu lasu dostarcza niezapomnianych wrażeń. Wprawdzie las potrafi również płatać figle – dlatego ze względów bezpieczeństwa musieliśmy delikatnie skrócić trasę – ale i tak daje mnóstwo frajdy ze spędzania w nim czasu. 

Jednocześnie organizacja takich zawodów i zabezpieczenie trasy maratońskiej, która nie biegnie po pętlach jest wyzwaniem. A pierwsza edycja to głównie okazja do zbierania doświadczeń. Dlatego cenimy sobie rozmowy z Wami po zakończeniu zawodów, w których dzieliliście się swoimi spostrzeżeniami. Postaramy się utrzymać to, co dobre i dopracować to, na co zwracaliście uwagę. 

Bieg maratoński wygrał Łukasz Machlowski z Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans z czasem 2:56:26. Zawodnik wygrał zdecydowanie, wyprzedzając drugiego na mecie Bogdana Gawrona (klub Brygada Beskidów) o pięć minut. Chwilę później na mecie zameldował się Paweł Dzięgielowski z Nadleśnictwa Niepołomice. 

Wśród Pań triumfowała Yana Afanasyeva z czasem 3:36:38. Druga na mecie była Niepołomiczanka, Paulina Szelerewicz-Gładysz z klubu Niepołomice Biegają, a na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Maciejczyk.  

W Siódemce Po Puszczy wśród panów na najwyższym stopniu podium stanął Mirosław Sroka z czasem 27:07. Za nim linię mety minęli: Daniel Wrona (#AdamCzerwińskiTeam) oraz Łukasz Rogoziński (RogozińscyTeam).  

W kategorii kobiet na tym dystansie zwyciężyła Agnieszka Łach z klubu RRRR pokonując dystan w 33:03. Drugie miejsce zajęła Monika Górna-Cichoń (Niepołomice Biegają), a trzecie Anna Musiał (#AdamCzerwińskiTeam). 

Gratulacje należą się oczywiście wszystkim startującym! Każdy start można analizować indywidualnie, bo oprócz rywalizacji w klasyfikacjach toczy się rywalizacja z samym sobą, swoimi słabościami oraz dystansem, jak jest do pokonania.  

Gratulujemy też tym, którzy wystartowali w maratonie, a nie byli w stanie go ukończyć. To jest sport, to jest królewski dystans biegowy, to są wyjątkowo wymagające zawody. Limit czasu na pokonanie trasy również był krótszy, niż w przypadku wielkich maratonów miejskich. Jak nie teraz, to następnym razem!  

Podziękowania: 

Dziękujemy przede wszystkim Wam, Drogie Biegaczki i Szanowni Biegacze za zaufanie i start w naszych zawodach. Dzięki Wam i dla Was zorganizowaliśmy te trudne logistycznie, ale piękne zawody. 

Dziękujemy gospodarzowi Puszczy – Nadleśnictwu Niepołomice – za otwartość, wsparcie organizacyjne i aktywność podczas zawodów.  

Dziękujemy Miastu i Gminie Niepołomice za wsparcie organizacyjne oraz finansowe tego wydarzenia. Bez pomocy miasta zawody nie mogłyby się odbyć. 

Dziękujemy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej (MPEC) z Krakowa. To firma, której pracownicy startują chyba na każdych naszych zawodach – zarówno biegowych, jak i rowerowych. I tym razem przedsiębiorstwo postanowiło zaangażować się silniej w bieg i wsparło go finansowo.  

Dziękujemy sieci aptek Zdrowe Ceny, naszym stałym partnerom i równocześnie uczestnikom zawodów. Zawsze możemy na nich liczyć i jesteśmy za to wdzięczni. 

Dziękujemy Wyjątkowym Sklepom Rowerowym Tomar, które wsparły nas organizacyjnie wykonując mnóstwo pracy na trasie i pożyczając swój sprzęt. 

Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały posiłki. Musicie przyznać, że jedzenie smakowało jak u mamy.  

Dziękujemy wolontariuszom pomagającym w biurze zawodów i na linii mety oraz Małgorzacie Juszczyk i Krystynie Turskiej za zaangażowanie. 

Dziękujemy Cukierni Iwona za przygotowanie drożdżówek. 

Dziękujemy wszystkim osobom pracującym na trasie – przy wodopojach, zabezpieczeniu i sprzątaniu. Bez Was zawody nie mogłyby się odbyć.  

Dziękujemy Ochotniczej Służbie Medycznej za dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo startujących, ochronie VIP Patrol za pracę oraz firmie Chronotex za sprawną organizacje pomiaru czasu.  

Kategorie: Maraton 2019

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.