Niespełna dwa miesiące dzielą nas od pierwszego, historycznego biegu po Puszczy na królewskim dystansie maratonu. W trakcie przygotowań do zawodów postanowiliśmy wprowadzić dwie istotne zmiany.

Pierwszą z nich jest rezygnacja z Wyścigu 42 km, czyli z zawodów rowerowych.. Nasza decyzja jest podyktowana obawami o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom, jak i osobom postronnym. To dopiero pierwsza edycja tych zawodów dlatego zdecydowaliśmy, iż nie chcemy robić wszystkiego na raz. Dlatego pomysł zawodów kolarskich przed maratonem zostawiamy sobie na przyszły rok. Przepraszamy za niedogodności wszystkich zapisanych i oczywiście zwrócimy pieniądze za opłatę startową.

Druga zmiana to wprowadzenie krótkiego dystansu biegowego . „Siódemka w Puszczy” to bieg poboczny, który wystartuje o godzinie 11.00, czyli godzinę po maratończykach. Startować w nim morze każdy. Będzie to okazja do sprawdzenia się na trasie w Puszczy, a także – dla osób towarzyszących maratończykom – na zabicie czasu w oczekiwaniu na finisz startujących na królewskim dystansie. Trasa jest prosta i w większości biegnie po ścieżkach, na których rywalizować będą maratończycy.

Kategorie: Maraton 2019

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.