Zmodyfikowaliśmy regulamin Maratonu. Sprawdźcie co się zmieniło!

Najważniejsza zmiana to wprowadzenie krótszego dystansu. To ukłon w stronę osób, które towarzyszą startującym w maratonie i chcą czymś się zająć w oczekiwaniu na finisz maratończyków (choć oczywiście w tej konkurencji startować może każdy, kto się zgłosi). Dystans wynosi siedem kilometrów i nazwany został Siódemką w Puszczy. Start tego biegu zaplanowany jest na godzinę 11.00.

Drugą zmianą jest utrzymanie niższych opłat startowych do 23 czerwca. Później opłaty wzrosną do 26 lipca i w dniu zawodów. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji, ponieważ prawdopodobnie na kilka tygodni przed zawodami ograniczymy mocno limit startujących, aby lepiej móc oszacować ilość potrzebnych metali czy jedzenia i nie musieć niczego później wyrzucać.

Trzecia zmiana to rezygnacja z Wyścigu 42 km. Ta decyzja przychodzi ciężko. Analizowaliśmy wiele scenariuszy zabezpieczenia trasy i przynajmniej w tym roku nie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom oraz pieszym wystarczającego poziomu bezpieczeństwa. Wyścig rowerowy jest widowiskowy, jednak wymaga szczelnego zamknięcia leśnych ścieżek, co w przypadku pierwszej edycji wydarzenia oraz jego bardzo ograniczonym budżecie jest niemożliwe. Dlatego kolarzy zapraszamy w przyszłości, a póki co skupiamy się na biegach. Oczywiście wszystkich zapisanych przepraszamy i gwarantujemy zwrot pieniędzy.

Czwarta zmiana to sposób oznaczenia trasy. Dalej pozostaniemy przy słupkach z kilometrażem, ale prawdopodobnie rozlokujemy je nie co jeden, a co dwa kilometry.

Kategorie: Maraton 2019

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.