6
Maj

I po zawodach

Mimo deszczu i siąpiącego deszczu ponad pół tysiąca biegaczy, biegaczek, kolarzy i kolarek zjawiło się na starcie (oraz co ważniejsze – na mecie) Półmaratonu, Leśnej Dziesiątki, Biegu Drużynowego oraz Wyścigu 21 km!

Siódmą edycję Półmaratonu wygrał Maciej Lubienicki (Cacho Team) z czasem 1 godzina 16 minut i 45 sekund. Minutę później linię mety przeciął Paweł Strękowski (ITMBW Kraków [I Ty Możesz Być Wielki]), a podium zamknął Krystian Groń (Oasis Sport Team/Tak dla Transplantacji , czas 1:18:26).

Wśród Pań najszybciej zawody ukończyła Magdalena Nabielec (ITMBW Kraków, 1:26:43) zajmując wysokie 10 miejsce w klasyfikacji OPEN. Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Bojda, a na trzecim stopniu stanęła Bogusława Garczyńska-Wąs.

Najlepiej wśród reprezentantów gminy Niepołomice, zajmując ósme miejsce, zawody ukończył Michał Siwek z Niepołomice Biegają. Najszybszą Panią z naszego terenu okazała się Bogusława Oleksiak, również z Niepołomice Biegają zajmując 18 miejsce wśród kobiet.

W rywalizacji na dystansie 10,8 km triumfował Dariusz Kułynycz z Niepołomic (Qłynycz Team) z czasem 37:26, wyprzedzając Pawła Dzięgielowskiego również z Niepołomic (Nadleśnictwo Niepołomice, 39:11. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Filipek (WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz, 40:27). Warto wspomnieć, że Paweł Dzięgielowski zwyciężył tym samym w klasyfikacji Biegu Leśników dla pracowników Lasów Państwowych.

Najszybszą kobietą w Leśnej Dziesiątce okazała się Katarzyna Bodzioch (44:49) wyprzedzając Jolantę Obrał (46:29) oraz Dominikę Grzywalską (47:53).

Dwie godziny przed biegaczami na trasę 21 km wyruszyli kolarze. W zeszłym roku zawody rozstrzygnęły się podczas szalonego finiszu z peletonu i takiego rozwiązania spodziewaliśmy się również w obecnej edycji. Stało się jednak inaczej. Dwójka pierwszych zawodników zdecydowanie zdystansowała pozostałych uczestników. I tak pierwszy na metę wpadł Waldemar Jareczek (Bochnia, Zwift.pl), któremu pokonanie trasy ze średnią prędkością 35,9 km/h zajęło 35 minut i 14 sekund. Drugi na mecie, ze stratą dwóch minut i 18 sekund zameldował się Kamil Herchel (Kraków, Painformance/Ignatowicz). Finisz z niewielkiego peletonu zadecydował o trzecim miejscu, które zajął Szymon Miazga (Kraków, Ewodd Team, 38:25).

Pełne wyniki zmagań dostępne są na stronie dostawcy pomiaru czasu, firmy Chronotex.