5 maja kolejna edycja Biegu po Puszczy oraz Wyścigu 21 km. Wasze bezpieczeństwo, wygoda i takie tam są dla nas bardzo istotne. Aby wszystkim – zarówno organizatorom jak i startującym – ułatwić cieszenie się tym dniem, umieszczamy kompendium wiedzy o zawodach.

Przed zawodami

Biuro zawodów zlokalizowane na Polanie Sitowiec, przy Drodze Królewskiej w Puszczy Niepołomickiej. To tutaj -> KLIK <-

Około 70 metrów od biura zawodów, tam gdzie w ubiegłym roku, będzie wyznaczony parking. To spory plac, ale z pewnością nie wszyscy się tam zmieszczą. Prosimy osoby, które przyjadą na ostatni moment oraz rowerzystów o przemyślenie możliwości zaparkowania w centrum Niepołomic i przyjazd busem.

Pamiętajmy – będziemy na terenie puszczy. Wyposażcie się środki odstraszające komary i kleszcze.

Z przystanku Niepołomice-Rynek pod biuro zawodów i z powrotem kursować będzie specjalny, darmowy bus. Odjazd z każdego z tych miejsc odbywać się będzie co pół godziny. Dokładne godziny podajemy tutaj.

Biuro zawodów dla Wyścigu Rowerowego będzie otwarte od 7.00 do 9.15, a dla biegów: od 8.00 od 11.15. Musimy trzymać się godziny zamknięcia. Przed końcem pracy Biura zawsze jest najwięcej ludzi, dlatego apelujemy o przyjście wcześniej.

Osoby zapisane on-line, a nieopłacone będą mogły opłacić start w biurze zawodów, ale na zasadach identycznych jak ci, którzy zapiszą się na miejscu.

Osoby niepełnoletnie muszą przyjechać z rodzicem lub opiekunem. Oni na miejscu podpisują zgodę na Wasz start.

Zawodnicy w Biurze Zawodów otrzymają torbę oraz talon na jedzenie.

Nieopodal biura zawodów będzie depozyt. Można z niego skorzystać zostawiając np. kurtkę lub bluzę. Jednak pamiętajmy, że to nie jest odpowiednie miejsce na przechowywanie dzieł sztuki i biżuterii.

Będą dwa namioty przeznaczone na szatnie męską i damską. Po jednym na płeć.

Mają być dwa foodtrucki – z frytkami i kawą.

Start

Start zlokalizowany jest około 50 metrów od biura zawodów, na ulicy Droga Królewska.

Wyścig Rowerowy wyruszy o godzinie 10.00. Rowerzyści mają półtorej godziny na pokonanie trasy. Numery startowe muszą być przyczepione pionowo, frontem do przodu.

Start biegów zaplanowany jest na godzinę 12.00. Wszyscy biegacze ruszają jednocześnie bez względu na konkurencję. Macie trzy godziny na pokonanie trasy.

Przez pierwszych niespełna 5 km wszyscy biegną razem, później biegnący na 10.8 km odbijają w prawo na wyznaczonym skrzyżowaniu.

Pierwszy bufet z wodą zlokalizowany będzie przez tym zakrętem, na około 4,7 km od startu.

Kolejne dwa bufety – na 10 I 15 km, dotyczą tylko dystansu półmaratonu. Tam oprócz wody będzie coś do przegryzienia. Ostatni bufet, co jest nowością, będzie zlokalizowany na niespełna 2 km przed metą. Będzie tam woda.

Na trasie będą fotografowie więc prosimy się uśmiechać szeroko.

W trakcie zawodów działać będzie strefa Wesoło Zabiegani przeznaczona dla naszych najmłodszych zawodników. To strefa atrakcji dla dzieci, o której więcej można przeczytać tutaj.

Po linii mety

Kolarze: po przejechaniu mety hamujemy! Po linii mety będą już się rozgrzewać biegacze.

Biegacze po minięciu linii mety otrzymają pamiątkowy medal. Medale nie są przewidziane dla kolarzy.

Po zawodach otrzymacie izotonik, a przy biurze zawodów – żurek. Początek wydawania jedzenia zaplanowano na około godziny 13.00.

Dekoracja będzie przy Biurze zawodów. Kolarze zostaną udekorowani po starcie biegaczy. Biegacze zostaną udekorowani gdy wypełnią się klasyfikacje. Nie będziemy czekać do pojawienia się na mecie ostatniego zawodnika, aby nie trzymać zbyt długo zwycięzców.

Chipy są zwrotne. Numery startowe dla biegaczy – nie. Numery startowe dla kolarzy – tak.

Koniecznie po zawodach obejrzyjcie się – lub poproście kogoś bliskiego – dokładnie pod kątem kleszczy, które są czymś normalnym w lesie. Uprzedzając pytania – biuro zawodów nie świadczy takich usług .

Zawsze

Pilnujemy swoich rzeczy.

Dbamy na bezpieczeństwo swoje i innych.

Bawimy się fair.

Nie śmiecimy w puszczy.

Kolarze muszą jechać w kasku.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.