Zaraz, zaraz – już polowa stycznia, a Wy wciąż nie wiecie, jakie zawody dla Was przygotowujemy! Dlatego raz-dwa nadganiamy zaległości i uchylamy rąbka tajemnicy co do biegów i wyścigów rowerowych.

Jako firma ProActive Sports organizujemy zarówno zawody biegowe, jak i rowerowe. Największym naszym wydarzeniem, jest Bieg po Puszczy. To zawody z siedmioletnią historią, organizowane na terenie Puszczy Niepołomickiej. Rywalizujecie w nich na dystansach: półmaratonu oraz 10,8 km. W tym roku również przygotowujemy dla Was te zawody. Zawody już 5 maja 2019 roku. Zapiszcie sobie tą datę – bez względu na to, który dystans wybierzecie start przewidziany jest punktualnie w samo południe.

Tradycją stało się, że przed biegaczami dystans półmaratonu pokonywali rowerzyści. Podobnie będzie i tym razem. Start Wyścigu 21 przewidziano na 10.00 Jedziecie dobrze znaną trasą, z piekielnie szybkimi prostymi i wymagającymi zakrętami.

19 maja 2019 roku zapraszamy wszystkich kolarzy, zwłaszcza czasowców, na Szybką Dychę. To tak lubiana przez Was jazda indywidualna na czas, rozgrywana na Trasie Mikluszowskiej, znanej szerzej jako Żubrostrada. Rywalizacja na dystansie 10 kilometrów zaczyna się wielkimi nadziejami w Zabierzowie Bocheńskim, a kończy tradycyjnym rozczarowaniem w Mikluszowicach. Ale na otarcie łez na mecie dajemy ręczniczki i drożdżówkę.

Uprzedzając pytania odpowiadamy – prawdopodobnie to będzie jedyna Szybka Dycha w tym roku. To impreza którą lubimy, ale realia ekonomii są twarde jak łyda zwycięzców…

W sierpniu chcieliśmy Was zaprosić na pierwszy w historii duathlon w Puszczy Niepołomickiej. I z pewnością Was zaprosimy, ale jeszcze nie w tym roku. A to z powodu planowanego remontu drogi, po której biec będzie trasa zawodów. Chcemy to wydarzenie zorganizować bez chodzenia na kompromisy i niepotrzebnego kombinowania. Dlatego postanowiliśmy przełożyć zawody na czas po zakończeniu remontu. Też nam przykro, ale warto czekać!

Ale mamy dla Was wspaniałą niespodziankę – 4 sierpnia 2019 roku odbędzie się pierwszy w historii maraton w Niepołomicach! Nie będzie żadnych kółek, rund czy biegania tam i z powrotem. Wspólnie z Nadleśnictwem Niepołomice wytyczyliśmy piękną trasę przez najbardziej urokliwe części Puszczy. Zapisy na to wydarzenie ruszą na dniach.

Wrzesień to druga edycja szosowego uphillu Heboj na Przehybę, ze startem z Gołkowic Górnych, a finiszem na szczycie tytułowej Przehyby. Zeszły rok pokazał potencjał tych wyjątkowych zawodów. W tym roku chcemy przynajmniej utrzymać zeszłoroczną formułę.

To największe wydarzenia, jakie planujemy. W głowie świta nam jeszcze kilka pomysłów na organizację mniejszych wydarzeń w zależności od zapotrzebowania i Waszych sugestii. Macie jakieś pomysły? Podzielcie się w komentarzach lub piszcie DMy.

A tymczasem trenujcie, spalajcie świąteczne kalorie i zapisujcie się na nasze zawody!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.