6 maja rywalizować będziecie podczas Biegu po Puszczy oraz Wyścigu Rowerowego. Dokładamy wszelkich starań, aby ten dzień minął sprawnie, przyjemnie i w miłej atmosferze, ale potrzebujemy Twojej pomocy. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym kompendium wiedzy o zbliżających się zawodach.

Przed zawodami

Biuro zawodów zlokalizowane na Polanie Sitowiec, przy Drodze Królewskiej w Puszczy Niepołomickiej. To tutaj: https://www.google.pl/maps/@50.0359539,20.2739158,253m/data=!3m1!1e3

W okolicach biura będzie wyznaczony parking, na terenie zielonym, około 70 metrów od biura zawodów, ale nie w tym samym miejscu, co w latach ubiegłych, a nieco dalej. Z pewnością nie wszyscy się tam zmieszczą, dlatego można zaparkować w centrum Niepołomic. Prosimy o to zwłaszcza osoby, które przyjadą na ostatni moment oraz rowerzystów. Więcej informacji tutaj.

Pamiętajmy – będziemy na terenie puszczy. Wyposażcie się środki odstraszające komary i kleszcze.

Z przystanku Niepołomice-Rynek pod biuro zawodów I z powrotem kursować będzie specjalny, darmowy bus. Odjazd z każdego z tych miejsc odbywać się będzie co pół godziny. Dokładne godziny podajemy tutaj.

Biuro zawodów dla Wyścigu Rowerowego będzie otwarte od 7.00 do 9.15, a dla biegów: od 8.00 od 11.15. Musimy trzymać się godziny zamknięcia. Przed końcem pracy Biura zawsze jest najwięcej ludzi, dlatego apelujemy o przyjście wcześniej.

Osoby niepełnoletnie muszą przyjechać z rodzicem lub opiekunem. Oni na miejscu podpisują zgodę na Wasz start.

Zawodnicy w Biurze Zawodów otrzymają pamiątkową torbę na plecy oraz talon na jedzenie.

Nieopodal biura zawodów będzie depozyt. Można z niego skorzystać zostawiając np. kurtkę lub bluzę. Jednak pamiętajmy, że to nie jest dobre miejsce aby przechowywać dzieła sztuki I biżuterię 😉

Będą też dwa namioty przeznaczone na szatnie męską i damską.

Start

Start zlokalizowany jest około 50 metrów od biura zawodów, na ulicy Droga Królewska..

Wyścig Rowerowy wyruszy o godzinie 10.00. Rowerzyści mają półtorej godziny na pokonanie trasy. Numery startowe muszą być przyczepione pionowo, frontem do przodu.

Start biegów zaplanowany jest na godzinę 12.00. Wszyscy biegacze ruszają jednocześnie bez względu na konkurencję. Macie trzy godziny na pokonanie trasy.

Przez pierwszych niespełna 5 km wszyscy biegną razem, później biegnący na 10.8 km odbijają w prawo na wyznaczonym skrzyżowaniu.

Pierwszy bufet z wodą zlokalizowany będzie przez tym zakrętem, na około 4,7 km od startu.

Kolejne dwa bufety – na 10 I 15 km, dotyczą tylko dystansu półmaratonu. Tam oprócz wody będzie coś do przegryzienia.

Niedaleko końca biegu na trasie będzie fotograf, więc proszę się uśmiechać.

W trakcie zawodów działać będzie strefa Wesoło Zabiegani przeznaczona dla naszych najmłodszych zawodników. To strefa atrakcji dla dzieci, o której więcej można przeczytać tutaj.

Po linii mety

Kolarze: po przejechaniu mety hamujemy! Po linii mety będą już się rozgrzewać biegacze.

Po przejechaniu I przebiegnięciu linii mety otrzymacie pamiątkowy medal. Biegacze otrzymają inny medal niż kolarze.

Po zawodach otrzymacie wodę I izotonik, a przy biurze zawodów – żurek. Początek wydawania jedzenia zaplanowano na około godziny 13.00.

Z uwagi na niskie zainteresowanie, w tym roku nie oferujemy możliwości skorzystania z pryszniców w niepołomickich szkołach.

Dekoracja będzie przy Biurze zawodów. Kolarze zostaną udekorowani po starcie biegaczy. Biegacze zostaną udekorowani około godziny 15.00.

Chipy są zwrotne. Numery startowe dla biegaczy – nie. Numery startowe dla kolarzy – tak.

Koniecznie po zawodach obejrzyjcie się – lub poproście kogoś bliskiego – dokładnie pod kątem kleszczy, które są czymś normalnym w lesie. Uprzedzając pytania – biuro zawodów nie świadczy takich usług 😉

Zawsze

Pilnujemy swoich rzeczy.

Dbamy na bezpieczeństwo swoje i innych.

Bawimy się fair.

Nie śmiecimy w puszczy.

Kolarze muszą jechać w kasku.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.