6 maja 2018 roku po raz kolejny spotkamy się w pięknej Puszczy Niepołomickiej, aby rywalizować na trasie półmaratonu oraz biegu na 10 (no dobrze, na 10,8) kilometrów. Już ruszyły zapisy! Zapraszamy! 

Zawody. Już po raz szósty zapraszamy Bieg po Puszczy – tym razem tuż po weekendzie majowym. Dzięki temu uniknęliśmy kolizji z dużymi biegami w Krakowie i Warszawie. Nie moglibyśmy przeżyć gdyby nikt tam nie wystartował, bo wszyscy będą w Niepołomicach.  

Trasa. Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy zmian względem ubiegłego roku. Jeśli takie nastąpią, to z przyczyn technicznych. Jednak trasa jest dobrze znana i lubiana zarówno przez biegaczy jak i kolarzy. Trochę po asfalcie, trochę po drogach leśnych, trochę po szutrze. Ale wszędzie pięknie.  

Biuro zawodów. Nadleśnictwo Niepołomice udostępnia nam Polanę Sitowiec, która była również bazą wszystkich wcześniejszych edycji biegu. Przy biurze zawodów będzie parking, animacje dla  rodzin, posiłek regeneracyjny, stanowisko edukacyjne Lasów Państwowych, toalety, depozyt i parę innych rzeczy. 

Opłaty startowe. Poszły w dół. Chcemy wrócić do tego, co w bieganiu najważniejsze – do biegania. Dlatego skupiamy się na zapewnieniu dobrej i bezpiecznej rywalizacji sportowej, a nie prześcigać się w ilości 'darmowych’ koszulek w pakietach startowych, w których i tak mało kto chodzi. Nie obniżyliśmy opłat startowych dla zapisujących się w dniu zawodów, ponieważ chcemy zachęcić Was do wcześniejszej rejestracji.  

Klasyfikacje. Biegniemy na dwóch dystansach – półmaratonu i 10,8 km. W obu przypadkach klasyfikacje są w kategoriach OPEN oraz wiekowych, dla Pań i Panów. Sprawdzamy się też w Biegu Drużynowym – tu mamy jedną kategorię. Oprócz tego mamy Bieg Leśników, dla pracowników Lasów Państwowych. Zrezygnowaliśmy z nagród pieniężnych dla zwycięzców. 

Rowery. Podobnie jak w ciągu dwóch ostatnich lat, dwie godziny przed biegaczami na trasę półmaratonu wyruszą kolarze. To szybki i dynamiczny wyścig, który zresztą wielu biegaczy traktuje jako rozgrzewkę.  

Medale. Nie będą drewniane. Odrobiliśmy lekcję z zeszłego roku. Sorry. 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.